Partnerzy z grupy

Atrakcje turystyczne w malowniczej Jastarni

Wybrzeże Morza Bałtyckiego to rejon niezwykle atrakcyjny jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju urlopy i wypady weekendowe. Wzdłuż brzegu powstało tak wiele miast i miasteczek, że czasem bardzo ciężko dokonać wyboru gdzie się udać. Na szczęście wystarczy nieco poszukać i każdy znajdzie tam coś dla siebie. Polska to kraj ogromnych możliwości. Mnogość atrakcji turystycznych i pięknych zakątków sprawia, że na wakacje wcale nie trzeba jechać za granicę. Wspaniale rozwinięta baza noclegowa i zaplecze kulinarne to niewątpliwe atuty tego regionu Polski. Gdzie zatem warto pojechać, aby zaspokoić wszystkie potrzeby równocześnie?

Idealnym wyborem jest bez wątpienia Półwysep Helski i piękna Jastarnia. Jastarnia jest całkiem dużą miejscowością letniskową położoną mniej więcej w centrum Półwyspu Helskiego. Jest to również dość istotny ośrodek rybołówstwa morskiego. Miasto wraz z całą swoją okolicą stanowi część niezwykle widowiskowego i urokliwego Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Szczególną uwagę w Jastarni zwraca lokalna zabudowa. Najbardziej urzekające i nietuzinkowe są bardzo wąskie uliczki w samym centrum, a także ich nazwy pisane zarówno w języku polskim, jak i używanym tutaj czasem kaszubskim. Ze względu na wciąż zachowany stary układ urbanistyczny i niezliczone elementy budownictwa kaszubskiego, ogłoszono Jastarnię terenem zabytkowym i objętym ochroną konserwatorską. Mieszkańcy Jastarni po dziś dzień w dużej części zachowali swoją niesamowitą kaszubską kulturę, trudny i wymagający język, a także niepowtarzalne i unikalne w skali świata obrzędy i zwyczaje. Nic dziwnego, że letnicy tak chętnie odwiedzają to miasto niemal o każdej porze roku. Właśnie dlatego warto przed urlopem zrobić rezerwację. Na szczęście Jastarnia ma noclegi w ogromnych ilościach, więc nikt nie odjedzie z kwitkiem (szukaj na: meteor-turystyka.pl).

W tej miejscowości znajdują także wspaniałe, bardzo czyste i zadbane plaże nad krystalicznie czystą wodą, a niezwykły klimat jest bardzo korzystny w terapii chorób oddechowych i krążeniowych. Piękna przyroda, liczne zabytki architektoniczne oraz swoista i unikalna atmosfera kaszubska sprawiają, że jest to jedno z najbardziej atrakcyjnych miast nad morzem. Warto zajrzeć tutaj z rodziną albo z grupą przyjaciół. Bez wątpienia każdy znajdzie w Jastarni swoje zajęcie i wróci do domu wypoczęty i bardzo szczęśliwy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top