Partnerzy z grupy

Idziemy z Ustronia na Wielką Czantorię!

Ustroń jest jednym z najpiękniejszych miast położonych w Beskidach. Warto wybrać go na cel swoich wakacyjnych podróży. Czeka tam na Was wiele atrakcji, bogata baza noclegowa oraz malownicze górskie widoki. My dzisiaj zabierzemy Was na Wielką Czantorię – największą atrakcję turystyczną Ustronia i punkt obowiązkowy pobytu w tym mieście. Zatem ubieramy wygodne buty i wyruszamy w drogę! Wielka Czantoria znana jest nie tylko wszystkim miłośnikom górskich wypraw. Nie omijają jej również turyści odwiedzający Ustroń. Nic dziwnego, w końcu jest przepięknie położona, a zdobycie jej nie jest trudne i wymagające. Jeżeli Twoja kondycja fizyczna nie jest najlepsza, nic się nie martw! Na Czantorię można się dostać korzystając z kolejki krzesełkowej. Przejazd wyciągiem jest płatny i jest idealnym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi, seniorów czy osób, które nie czują się na siłach, by maszerować przez kilka godzin pod górę. Jeżeli jednak zdecydujesz się na pieszą wycieczkę (co bardzo polecamy), masz do wyboru trzy trasy. W zależności od tego, którą z nich wybierzesz Twoja wędrówka na szczyt powinna zająć od dwóch do trzech godzin – nie licząc oczywiście przerw na odpoczynek.

Na szczycie Czantorii czekają na nas przede wszystkim ogromna satysfakcja ze zdobycia tej góry oraz przepiękne widoki. Przy ładnej i bezchmurnej pogodzie możemy ze szczytu dojrzeć wiele interesujących widoków. Przede wszystkim doskonale widoczna będzie cała panorama Beskidu Śląskiego i Morawsko-Śląskiego. Ujrzymy też oczywiście rzekę Wisłę, która niedaleko zaczyna swój bieg. Możemy też dostrzec Pogórze Śląskie oraz dużą część Górnego Śląska. Widoczny jest też Zbiornik Goczałkowicki. Patrząc lekko na zachód dojrzymy elektrownię Łaziska oraz Rybnik, miasta Żory i Jastrzębie-Zdrój. Jak więc widać – widoki są niezwykłe. Jeżeli ochłoniemy już po wędrówce, warto zainteresować się wieżą, która znajduje się po czeskiej stronie granicy (spokojnie, aby ją przekroczyć nie jest potrzebny paszport, ani inny dokument). Na dole wieży znajduje się bar, w którym możemy chwilę odpocząć oraz zjeść ciepły posiłek. Jeżeli na szczycie poczujemy duże zmęczenie, nie ma co się martwić. Pod Czantorią Wielką jest usytuowane schronisko turystyczne, które zostało zbudowane na początku XX wieku. Jeżeli mamy jeszcze trochę siły to warto wrócić do miasta, gdzie czeka na nas dużo bardziej rozbudowana, przytulna baza noclegowa. Ustroń pełen jest szlaków turystycznych, zatem jak tylko odpoczniemy warto ruszyć w dalszą wędrówkę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top