Partnerzy z grupy

Jak spędzić czas na Suwalszczyźnie?

Suwalszczyzna to bardzo popularny wśród turystów kierunek wakacyjnych podróży czy nawet weekendowych wypadów za miasto. Położonych jest tutaj wiele atrakcyjnych turystycznie miejscowości, jak Augustów i Suwałki. Na Suwalszczyźnie znajdziemy także bardzo ciekawe turystycznie miejsca zupełnie oddalone od miasta. Należą do nich przede wszystkim Wigierski Park Narodowy, jak i zlokalizowane tu parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody. Trzeba więc przyznać, że jest to bardzo ciekawe miejsce, w które warto wybrać się, gdy poszukujemy jakiegoś oddalonego od zgiełku miasta miejsca. Jak zaplanować sobie czas na Suwalszczyźnie? Jak spędzić urlop w tym miejscu?

Na pewno na początku planowania swojego urlopu warto zadbać o lokum. Suwalszczyzna to miejsce, w którym znajdziemy dość wiele propozycji noclegowych dla turystów (), jednak i tak warto zarezerwować pobyt w hotelu czy na kwaterze prywatnej wcześniej. Dzięki temu można oszczędzić nie tylko wiele pieniędzy (w związku z pojawiającymi się często promocjami), ale także i cenny czas. Warto wiedzieć, że baza noclegowa w tym regionie jest bardzo zróżnicowana i każdy turysta znajdzie tutaj odpowiednią propozycję dla siebie – począwszy od luksusowych hoteli a skończywszy na domkach do wynajęcia istnieje naprawdę wiele możliwości noclegu. Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne w tym regionie to przede wszystkim najpopularniejsze są wycieczki piesze i rowerowe.

Znajdziemy na Suwalszczyźnie (https://pl.wikipedia.org/wiki/Suwalszczyzna) naprawdę mnóstwo miejsc, w których zobaczymy nie tylko atrakcyjne z architektonicznego i historycznego punktu widzenia zabytki, ale także i przepiękne trasy krajoznawcze. Wystarczy wspomnieć chociażby na jedyną w swoim rodzaju Puszczę Augustowską, którą na pewno powinniśmy odwiedzić przebywając w tych okolicach. Godny polecenia jest także i Wigierski Park Narodowy, jeden z najbardziej atrakcyjnych polskich parków narodowych. Kolejną propozycją, jaką Suwalszczyzna przygotowała dla turystów przyjeżdżających w te strony jest możliwość zorganizowania spływów kajakowych w tej okolicy. Trzeba przyznać, że szczególnie spływ Czarną Hańczą cieszy się wielką popularnością wśród turystów. Dzięki takiemu, niezwykle atrakcyjnemu i aktywnemu spędzaniu czasu możemy z bardzo bliska poznać takie miejsca, jak Jezioro Wigry czy Kanał Augustowski. Warto więc wybrać się właśnie w te strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top