Partnerzy z grupy

Perełka północnej Polski – Bydgoszcz

Bydgoszcz jest miastem, którego nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. To prawdziwa perełka województwa kujawsko-pomorskiego. Ogromne bogactwo interesujących miejsc sprawia, że niemal codzienne jest ono odwiedzane przez setki turystów. Warto zwrócić uwagę na noclegi, Bydgoszcz bowiem oferuje swoim turystom wiele miejsc do spania, a baza wypoczynkowa [więcej w bazie Meteora] nieustannie się rozwija.

Pośród natłoku atrakcji i cennych zabytków istnieje jednak kilka miejsc, które wyróżniają się na tle innych. Jednym z nich jest niewątpliwie Muzeum Mydła i Historii Brudu. Jest to muzeum należące do prywatnego właściciela. Ukazuje ono eksponaty, przedmioty związane z higieną i brudem. To zdecydowanie jedyne tego typu muzeum w kraju, a nawet na świecie. National Geographic Traveler umieścił je na liście nominacji do 7 nowych Cudów Świata w 2013 roku. Pomysł na powstanie muzeum swoją genezę czerpie z przemysłu chemicznego, który w wieku XIX święcił triumfy w mieście. Mydła produkowane w Bydgoszczy eksportowane były do różnych krajów. W Muzeum zobaczyć możemy przekrój przez historię higieny człowieka, od czasów starożytnych aż po współczesność. Obejrzeć możemy tutaj prototypy urządzeń higienicznych, które w niczym nie przypominają tych, które używany na co dzień. Ciekawostką są tutaj przedwojenne reklamy środków czystości, a także historyczne dokumenty, mówiące o rytuałach higienicznych.

Bardzo ciekawą alternatywą jest udział w warsztatach organizowanych przez muzeum, podczas których możemy dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat historii środków higieny, a także nauczyć się produkować własne mydła, w dobranym przez siebie kolorze, z własnymi dodatkami i zapachami. Udział w takich warsztatach jest gwarancją świetnej zabawy i niezapomnianej przygody dla każdego.

Bardzo ciekawym miejscem w Bydgoszczy jest również Fontanna Multimedialna. Stworzona została w 2014 roku tuż obok Filharmonii Pomorskiej. Warto ją zobaczyć przede wszystkim na niezwykłe pokazy, jakie oferuje. Połączenie gry światła, muzyki i wody daje nam możliwość na przeżycie niezwykłych emocji.

Bydgoszcz jest miastem, w którym nie brakuje niezwykłych atrakcji. Oprócz typowych zabytków miasta o bogatej historii, znajdziemy tutaj mnóstwo miejsc, w których spędzony czas na pewno pozostawi po sobie piękne wspomnienia i moc nowych doświadczeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top