Partnerzy z grupy

Prezentacja atrakcji Szklarskiej Poręby

Kojarzona przez wiele osób ze sportami zimowymi albo ze szkolnymi wycieczkami, na których zobaczyć zdąża się w pośpiechu wodospad i parę muzeów, Szklarska Poręba to doskonałe miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku przez cały rok. Zimą do dyspozycji mamy prawie 150 kilometrów narciarskich tras biegowych oraz łącznie około 20 kilometrów tras zjazdowych, o różnym stopniu trudności, w większości znajdujących się na stokach Szrenicy. Odnajdzie się tutaj każdy, niezależnie od poziomu umiejętności i wieku – jest nawet szkółka narciarska, a właściwie przedszkole dla najmłodszych.

Dodatkową są wyścigi psich zaprzęgów, które przyciągają liczną publiczność, jak też organizowane za dnia i wieczorami kuligi. Zimowym sportom sprzyjają warunki, które – pomimo iż Karkonosze są niższe – odpowiadają tym, jakie występują w górach wysokich Europy. Długo utrzymująca się pokrywa śnieżna i alpejski klimat sprawiają, że w sezonie narciarskim nie zdarzy się raczej, abyśmy nie mogli ze stoków skorzystać, chyba że w ekstremalnych warunkach pogodowych. Latem warto przyjechać tutaj, aby wykorzystać wspaniałe warunki do jazdy na rowerze. 12 wytyczonych dokoła Szklarskiej Poręby tras łącznie liczy prawie 280 kilometrów. Są wśród nich łatwiejsze, rodzinne, bardziej wymagające, jak i zasługujące na miano ekstremalnych.

Łagodniejsze tereny znajdziemy w paśmie Gór Izerskich, bardziej strome i skaliste w obrębie Karkonoszy {więcej – dodatkowe informacje}. Ci, którym niestraszne dłuższe trasy, mogą wybrać się nawet za czeską granicę. W mieście oczywiście działają wypożyczalnie rowerów, serwisy i sklepy ze sprzętem potrzebnym w kolarstwie górskim. Pieszych wędrówek rekomendować nikomu nie trzeba. W okolicy znajdziemy wiele oznaczonych górskich tras, a na niektóre ze szczytów wjedziemy także kolejką górską. Jest także ośrodek, w którym możemy uprawiać bardziej ekstremalne odmiany turystyki górskiej i wspinaczki pod okiem doświadczonych instruktorów. Z kolei w kontrolowanych warunkach w obrębie miasta możemy spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, odwiedzić parki linowe oferujące trasy dla starszych i młodszych, korzystać z basenów, kortów i boisk. Znajdziemy tutaj różnorodne obiekty oferujące noclegi {miejsca pobytu – Noclegi Szklarska Poręba}.

Szklarska Poręba ma kilka starych, klimatycznych schronisk górskich, piękne wille i pensjonaty, pokoje gościnne w nowszych i starszych budynkach, hotele w różnym standardzie, domy wczasowe, kempingi i pola namiotowa. Różnorodność opcji, jakie oferuje baza noclegowa i to, jak jest rozbudowana, sprawia, że każdy znajdzie tutaj miejsce dla siebie, nie mając przy tym poczucia tłoku – bowiem chociaż turyści przybywają tu bardzo licznie, nie brakuje miejsc, gdzie możemy pobyć sami, zwłaszcza, kiedy wybierzemy aktywny wypoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top