Partnerzy z grupy

Przegląd wydarzeń w Chałupach i okolicach

Chałupy i najbliższa okolica [informacje pod hasłem: Chałupy] to nie tylko przepiękne plaże, jedne z najpopularniejszych w Polsce, ale również wiele innych ciekawych atrakcji i wydarzeń kulturalnych, które mają właśnie tutaj miejsce. Jednym z nich jest Pucki Salon Artystyczny, który odbywa się rokrocznie w Dzień Niepodległości, aby go uczcić w inny sposób niż zwykle. Dla fanów sportu, szczególnie tego siłowego, warte polecenia będą na pewno zawody Strongman w Chałupach, co roku trzeba sprawdzić wcześniej termin, gdyż ulega on zmianie, jednak zawsze Letni Puchar Strongman odbywa się w środku lata na placu przy ulicy Kaperskiej, a wstęp dla wszystkich jest całkowicie darmowy. Jest to całe ogromne wydarzenie z wieloma pobocznymi atrakcjami.

Jednym z najbardziej popularnych wydarzeń jest niewątpliwie kino na leżakach, które corocznie przyciąga setki turystów. Jak sama nazwa wskazuje na plaży wyświetlany jest seans filmowy, zazwyczaj jest to komedia i na leżakach zgromadzona publiczność ogląda corocznie film. W roku 2016 wyświetlono komedię pod tytułem „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Atmosfera na tego typu wydarzeniach jest znakomita, a przede wszystkim luźna. Tego typu atrakcje pod gołym niebem cieszą się ogromną popularnością i są częstym zjawiskiem szczególnie w Chałupach.

Ze względu na obecność w Chałupach szkoły kitesurfingu i znakomitych tutejszych warunków do uprawiania tego typu sportów wodnych, odbywa się tu co roku Międzynarodowy Dzień Surfingu. Wszyscy polscy entuzjaści sportów wodnych przyjeżdżają wtedy do Chałup i wspólnie świętują swoje hobby. Są to zarówno pokazy profesjonalistów, jak i pojedynki jeden na jednego niczym z amerykańskich filmów. Corocznie na tego typu zawody i dni surfingu przyjeżdża mnóstwo turystów, aby pooglądać coś, co jest bardzo rzadkie w Polsce, ale przede wszystkim wielu surferów, bo u nas tego typu wydarzeń jest mało.

Chałupy oczywiście są znakomicie przystosowane do tego typu uroczystości. Atutem tego miejsca jest baza noclegowa [informacje pod hasłem: noclegi Chałup], mająca wiele ośrodków wypoczynkowych, hoteli i pensjonatów, tak więc noclegi nie stanowią tu problemu. Miasteczko jest w stanie pomieścić sporą liczbę turystów, co szczególnie potrzebne jest przy największych imprezach kulturalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top