Partnerzy z grupy

Śladami Stanisława Leszczyńskiego w Lesznie

Po naszej ostatniej wizycie ➪w Kransobrodzie, czas z Lubelszczyzny przenieść się do Wielkopolski. Leszno, bo o tym mieście mówimy, posiada zróżnicowaną ofertę turystyczną, która zadowoli każdego, bez względu na wiek. Można tu zatracić się w historii, odnaleźć naturę, a także wyszaleć podczas korzystania z tutejszych atrakcji. To miasto, położone w województwie wielkopolskim skrywa wiele tajemnic, które czekają na odkrycie. Baza noclegowa zapewnia komfortowe warunki wypoczynku, w wyjątkowych okolicznościach przyrody. Początki działalności miejskiej, datowane są na XIV wiek, co czyni to miejsce jednym z najciekawszych na mapie polski, a fakt, że Leszno jest ściśle powiązane ze Stanisławem Leszczyńskim, czy posiada barwną przeszłość związaną z II wojną światową, powoduje, że znajdziemy tu wiele ciekawostek budujących w naszych oczach rozwój tego kurortu.

Pałace, zamki, dwory i klasztory, to tylko część z zabytkowej infrastruktury miasta i jego okolic, którą możemy zwiedzać na wiele sposobów. Drewniane budowle, znajdujące się w tej okolicy, datowane na XVI wiek, zachwycą nas swoją prostotą i pięknem jednocześnie. Nie zapominajmy o ratuszu i synagodze, które są niejako wizytówką miejscowości i ukazują nam tutejszą architekturę w najlepszym wydaniu. Warto wspomnieć, że w synagodze znajdują się malowidła upamiętniające ciekawe obiekty z terenu całego miasta, z przestrzeni wieków. Szlak Króla Stanisława, dobrze jest przemierzać na rowerze lub samochodem, wówczas zaoszczędzimy sobie trudów wędrówki i tak cenny podczas każdego wyjazdu czas. W zamian zaś zyskujemy możliwość zapoznania się z wszelkimi koneksjami z tą wielką postacią. Wśród przystanków będziemy mieli wcześniej wspomniany barokowy ratusz, XVII wieczny kościół św. Mateusza, czyli jeden z najcenniejszych obiektów w tej części kraju, na trasie napotkamy też ➪zamek w Rydzynie, Zespół Pałacowy w Pawłowicach i Klasztor w Osiecznej.

Leszno jednak daje nam też możliwość do zwykłej zabawy, podczas corocznych imprez, takich jak jarmark, imprezy żużlowe, czy rodzinne pikniki. Możemy też wybrać się na spływ kajakowy, który ukaże nam piękno tutejszej natury i pomoże wyszaleć się, podczas wiosłowania. Nie zapominajmy o Aquaparku i Aerotunelu, które są już tylko dodatkiem, do tak interesującej oferty turystycznej. Noclegi, to spora ➪baza hoteli i pensjonatów (info: meteor-turystyka.pl), z którą powinniśmy zapoznać się przed wyjazdem, Leszno bowiem czerpie spore korzyści z wizyt swoich gości. Dzięki temu dostosujemy kwaterę, do swoich potrzeb, a co za tym idzie zagwarantujemy sobie wymarzony wypoczynek w pięknym i interesującym miejscu.

6 thoughts on “Śladami Stanisława Leszczyńskiego w Lesznie

  1. Partnerzy z Grupy fajny blog macie i ciekawe miejsca opisujecie, chętnie korzystam w tego co opisaliście i zwiedzam miejsca wg waszych śladów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top