Partnerzy z grupy

W okolicach Jeziora Żarnowieckiego oraz Białogóry

Białogóra jest jedną z wielu nadmorskich miejscowości w Polsce, która nastawiona jest na obsługę turystów. Jednak ze względu na swoje położenie nie musi się specjalnie starać, bo zawsze znajdą się tłumy chętnych, którzy będą chcieli tutaj odpocząć. Miejscowość zlokalizowana jest na terenie Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, a od samej plaży dzieli ją kilometrowy pas gęstego lasu. Jest on doskonałym miejscem na piesze oraz rowerowe wycieczki. Na plażę wiedzie asfaltowa droga, zakończona drewnianym deptakiem. Po zejściu z niego czeka na nas szeroka i piaszczysta plaża oraz czysta, ciepła woda.

Tym, co wyróżnia Białogórę jest także jej doskonała lokalizacja. Można stąd zaplanować dłuższe wycieczki i na przykład odwiedzić Słowiński Park Narodowy, Karwię, Łebę, Władysławowo, Jastarnię [pod hasłem: „Jastarnia blog”] a nawet Hel. Dodatkowo na miejscu bez problemu znajdziemy w przystępnej cenie smaczne posiłki oraz noclegi. Białogóra posiada kilka dobrych obiektów gastronomicznych, a wielu właścicieli prywatnych kwater także oferuje gościom posiłki w dobrej cenie. Także baza noclegowa [pod hasłem: ‚Białogóra meteor turystyka’] stoi na wysokim poziomie i możemy wybierać między wieloma obiektami noclegowymi, m.in. ośrodki wczasowe, prywatne kwatery czy pola namiotowe.

Wielką atrakcją w tych stronach jest także Jezioro Żarnowieckie, jedno z największych w całej okolicy. Jego długość to prawie 8 kilometrów, a powierzchnia dochodzi do 1,5 tysiąca hektarów. Woda tutaj jest czysta, więc z każdym rokiem przybywa chętnych do spędzenia urlopu na lokalnych plażach. Powstały tutaj jachtowe przystanie, wypożyczalnie sprzętu wodnego oraz drewniane pomosty. W wodach Jeziora Żarnowieckiego żyje kilkadziesiąt gatunków ryb, więc spotkamy tutaj także wielu amatorów wędkarstwa [pod hasłem: „Żarnowieckie wędkowanie”]. Ci, których interesuje technika mogą oglądać elektrownię szczytowo-pompową oraz obszar, gdzie niegdyś miała powstać pierwsza polska elektrownia jądrowa. Po wodach pływa także statek wycieczkowy, gdzie w czasie rejsu dowiemy się historii całej okolicy. Można tutaj także rozpocząć spływ kajakowy krętą Piaśnicą. Po 7 kilometrach wpada ona do Morza Bałtyckiego w miejscowości Dębki. Po trasie można się poruszać w obydwie strony, a po drodze można oglądać obszary rezerwatu Piaśnickie Łąki.

Okolica Białogóry jest bogata także w inne atrakcje przyrodnicze. Można wybrać się na dłuższy spacer lub rowerową wycieczkę. Dużo tras prowadzi przez tereny leśne, więc nawet przy wysokich temperaturach będzie nam się tutaj przyjemnie podróżować.

2 thoughts on “W okolicach Jeziora Żarnowieckiego oraz Białogóry

  1. Nadmorski Park Krajobrazowy – to musi być ładne miejsce, może się wybiorę na nocleg do Białogóry w te wakacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top